Canan Kaftancıoğlu’na hapis ve siyaset yasağı sonrası CHP’den kritik açıklama..haberi

  • 14 Days ago
  • 0

CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen mapus cezalarının Yargıtay tarafından onanmasının derhal peşinden fevkalade MYK toplantısı kararı aldı. Toplantı cumhuriyet milletçe partisi İstanbul İl Başkanlığı’nda saat 08.45’te başladı. Toplantı bitimi canlı yayında İzah yapan Parti Sözcüsü Faik Öztrak, şunları söyledi:

DÜN MAĞDURUM DİYEN BUGÜN MAĞRUR OLDU

– Arsız elindeki güçle haklıyı suçlu çıkaracağını zanneder. Despot, sözde hukukçuları olmadan haklar devletini katledemez. Sözde hakimleri olmadan göstermelik davalarını yürütemez. Ülkemizde yaşanan tam da budur.

– İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu ile alakalı verilen karar haklar ve hak diliyle yazılmamıştır. Saray’ın kirli, vesayetçi diliyle yazılmıştır. Bir gün evvel mağdurum diyen bu erken mağrur oldu. özünden olmayana gözdağı vermeye kalkıyor. Muhalefeti engellemeye uğraşıyor.

YARGI SOPASIYLA RAKİPLERİNİ SAF DIŞI ETMEYE ÇALIŞIYOR

– Seçimleri kaybedeceğini anlayan bu kirli vesayetçi anlayış, yargı sopasıyla rakiplerini saf dışı etmeye çalışıyor. milletin hakikat gündemini karartıyor. İstanbul İl Başkanımız ile alakalı verilen karar Saray’ın istek ve arzusuna göre verilmiştir. Bu karar millet yerine verilmemiştir. bu yüzden kalp sahibi bütün kalplerde hükümsüzdür.

ADALET TESİS EDİLENE civarindan SUSMAYACAĞIZ

– Adalet, hakkı dogruluk edene vermektir. İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu ile alakalı hak tesis edilene civarindan biz susmayacağız. bütün demokratik direncimiz ve gücümüzle bu haksızlığın karşısında duracağız.

– Bu haksızlığa ve zulme karşı susmayan 6’lı masada birlikte olduğumuz siyasi parti genel başkanlarına, bizle dayanışma gösteren Cumhur İttifakı dışında başka bütün siyasi partilerin sayın genel başkanlarına, demokratik kitle örgütlerine, barolarımıza cumhuriyet milletçe partisi olarak en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

BİR OTOKRATI TARİHİN TOZLU SAYFALARINA GÖNDERECEĞİZ

– Tarih bu ülkenin aydınlık yüzlerinin demokratik siyaseti savunanların haklarını teslim edecektir. tek otokratı sandıkta beraberce yenip tarihin tozlu sayfalarına göndereceğiz. Gün, Suskun kalma bugünü değildir. bu yüzden genel başkanımız “Kavgamız zulme karşıdır, istibdada karşıdır, milletin aşına işine göz koyanlarladır, kavgamız hak, hukuk, hak ve demokrasi kavgasıdır” demiştir.

SIKINTI YAŞIYORSA ALTINI PİSLETMİŞTİR

– bu erken kimin despotla, kimin milletle dövüş ettiği vakit benzeri alana çıkmıştır. Saraydakiler koltuklarından kalkmamak amaciyla milletle kavgayı seçmişlerdir. eğer birileri oturduğu koltuktan kalkmakta sıkıntı yaşıyorsa netlikle altını pisletmiştir.

YENİ BİR ŞAFAĞIN DOĞMASINA AZ KALDI

– Adaletin ayarlarıyla oynadığınız kantar, vakit istikbal sizi de tartar. Sandık milletimizin önüne gelecek, bu karanlık günler elbet bitecek. Milletimizin ufkunun aydınlanmasına, tertemiz tek şafağın doğmasına az kaldı.

İSTANBUL’U ALAMAZLAR, ALAMAYACAKLAR

– Bursa’da yapacağımız milletin Sesi mitingimizi 21 Mayıs’ta İstanbul Maltepe’de yapacağız. Ne yaparlarsa yapsınlar, milletimizin temiz oylarıyla bize vermiş olduğu İstanbul’u alamayacaklar, alamazlar. Ne yaparlarsa yapsınlar tek sonraki seçimde Türkiye’yi almamızın önüne geçemeyecekler.

Canan Kaftancıoğlu kararına siyasilerden kati tepki İlginizi Çekebilir Canan Kaftancıoğlu kararına siyasilerden kati tepki Canan Kaftancıoğlu'na mapus cezası ve siyasi yasak! İlginizi Çekebilir Canan Kaftancıoğlu’na mapus cezası ve siyasi yasak!

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir