AKP’den sağlık çalışanları için 3600 ek gösterge açıklaması..haberi

  • 21 Days ago
  • 0

AKP’li Elitaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarının aylık tediye sistemlerinde ve mali haklarında mühim iyileştirmeler sağlayacaklarını belirtip, şunları kaydetti:

* Öncelikle hekim ve hekim dışı personelin sabit ek ödemelerinin merkezi yönetim bütçesine alınması sağlanarak görev aylıkları tek bir bordro ile ödenecektir. Bu uygulama üniversite hastaneleri amaciyla de yasama geçirilecektir.

* Döner sermayeden tediye yapılmayan sağlık kurumu kalmayacak şekilde sağlık Bakanlığı döner kapital dağıtım sistemi dahada faal vaziyete getirilecektir.

“EK ÖDEMELERDE ARTIŞ YAPILACAK”

* Merkezi yönetim bütçesinden performans ödemeleri amaciyla ek kaynak aktarılarak yoğun ve fedakar çalışan hekim ve hekim dışı personelin döner sermayeden alacakları ek ödemelerde artış yapılacaktır.

* Ayrıca, yapılacak düzen etme sonrası tabiplerimizin bordroya elbet maaşları dikkate alınarak, çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli olduktan sonraki aylık kayıpları telafi edilecek şekilde çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli aylıklarında iyileştirme yapılacaktır.

3600 ek GÖSTERGE MESAJI

* Burada vurgulamak isterim ki başta hemşireler olmak üzere başka sağlık bilimi lisansiyerleri de 3600 ek gösterge kapsamı dahil kismina alınacaktır.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir