Özel okullarda online eğitim karmaşası: Önce duyurdular, sonra iptal ettiler..haberi

  • 3 Months ago
  • 0

İstanbul’da beklenen kar fırtınası hasebiyle bütün eğitim kurumları 14 Mart Pazartesi gününe civarindan tatil edilmişti. Valiliğin açıklamasında sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında memur, işçi ve başka personelin 10 Mart 2022 Perşembe bugünü yönetimsel izinli sayılmalarına karar verildiği bildirilmişti.

Kararın derhal peşinden hususi okullarda online eğitim karmaşası yaşandı. Bir takım hususi okullardan velilere gönderilen mesajda, online eğitim yapılmayacağı belirtildi.

“VALİLİK, ONLINE DERS YAPILAMAYACAĞINI TÜM OKULLARA BİLDİRDİ”

Bir hususi okuldan velilere gönderilen iletide şöyle denildi;

“Bildiğiniz üzere İstanbul Valiliği tarafından iki vakit süresince surat yüze eğitime ara verilmiştir.

Genel Müdürlüğümüz eğitimin online olacağını belirtmiş ve bu çerçevede online eğitim planlaması yapılmış ve size duyurulmuştır.

Ancak; Valilik öğretmenlerin yönetimsel izinli sayıldığını ve okulların online ders veremeyeceğini bütün okullara bildirmiştir.

Bu çerçevede bütün hususi okullar ve okulumuz iki vakit süresince eğitim-öğretim faaliyetlerine ara vermiş olup online eğitim yapılmayacaktır.”

SENDİKA VE iş ÖRGÜTLERİ DEVREYE GİRDİ

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası’ndan yapılan izahta şu ifadelere yer verildi;

*Sendikamızın yetkililerden aldığı net bilgiye göre valilik tarafından yapılan İzah online eğitime destur vermiyor. Belirsizliği ortadan kaldıracak tek izahın yapılmasını İhtiyaç duyulan görüyoruz. dahada net tek İzah amaciyla MEB’e arzuhal ile başvuruda bulunulacaktır.

*Öğretmen arkadaşlarımızı çalıştıkları müessesenin bağlı olduğu kaza MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI şubelerini aramaya ve haklarını aramaya çağrı ediyoruz. Online ders yapacak var olan müesseselerin listesi MEB’e sunulacaktır.

*Resmi izahı dikkate almayan müesseselerin isimlerini bizlerle paylaşabilirsiniz. Online ders esnasında tarih ve saat ibareli ekran görüntüsü alın ve sendikamızla paylaşın.

*Özel öğretim kurumlarında çalışan öğretmenler amaciyla mesele haklarını savunmaktır. kuruluş patronlarının keyfi kararları eğitim emekçisinin emeğinden ve haklarından faik değildir.

OKULLARDAN GÖNDERİLEN iletiler baş KARIŞTIRDI

Belirsizliğin giderilmemesi hasebiyle Bir takım hususi okullardan velilere, perşembe ve cuma günleri online derslerin ayni ritimde devam edeceği istikametinde iletiler atıldı.

Birçok hususi mektep ise sendikaların çağrısının ardından, kararlarını iptal ederek online eğitim yapılmayacağını duyurdu.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir