“Turnuva Brezilya’nın kazanması için organize edilmiş” diyen Messi’ye büyük ceza

  • 3 Years ago
  • 0

Brezilya‘nın ev sahipliğinde düzen eden Copa America 2019’da Şili‘yi 2-1 yenerek üçüncü var olan Arjantin’de yıldız futbolcu Lionel Messi‘nin mücadele sonrası isyanı turnuvaya damga vurdu.

“HAKEMLER HER ŞEYİ BREZİLYA’NIN ÇIKARLARI DOĞRULTUSUNDA YAPTI”

Şili karşısında Beşiktaşlı Gary Medel’le tartıştığı pozisyonun derhal peşinden al kart gören Messi, karşılaşma sonrası düzen eden madalya merasimine katılmadı. al kartın haksız olduğunu söyleyen yıldız futbolcu, “Bu turnuvanın Brezilya’nın kazanması amaciyla düzenlendiği çok açık. Madalya almaya gitmedim çünkü bize yapılan saygısızlığın tek parçası olmak istemedim. Hakemler her şeyi Brezilya’nın çıkarları doğrultusunda yaptılar ve bu da bizi oyundan uzaklaştırdı” dedi.

3 AY MEN 50 BİN DOLAR karar

cenup Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL) ise Messi’nin eleştirilerini temelsiz ve onay edilemez olarak değerlendirdi. Messi ile alakalı karar da çıktı ve tekrar futbol gündemi tek hayli bu konuyla meşgul olacakmış benzeri görünüyor.

CONMEBOL, Copa America’da Brezilya ve turnuva aleyhine yorumlarda bulunan Lionel Messi’nin üç ay süresince bütün maçlardan men edildiğini ve Arjantinli futbolcuya 50 bin dolar kazanç cezası verdiğini açıkladı. Süperyıldızın bu konuyla alakali nasıl tek tavır takınacağı heyecan konusu oldu.

Kaynak: Hürriyet


önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir