Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Ali Koç-Nihat Özdemir görüşmesine sert tepki gösterdi!

Spor

Türkiye Futbol Federasyonu‘nun takim Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı’nda farklık yaparak 2019-20 sezonu amaciyla kulüplerin harcama limitlerindeki onay edilebilir sapma tutarını yüzde 30’dan yüzde 40’a yükseltmesi kararıyla alakalı Mustafa Cengiz açıklamalarda bulundu. Cengiz yaptığı izahta Nihat Özdemir-Zekeriya Alp-Ali Koç görüşmesine de reaksiyon gösterdi.

İşte Cengiz’in açıklamaları:

“Katil kim? Bundan istifade eden kim. Biz açıkladık, biz limitler içindeyiz. Lisanslamaya iki türlü bakılıyor. Biz Şampiyonlar Ligi’nde varız. Beşiktaş, Trabzonspor, Başakşehir de Avrupa Ligi’ndeler. Bizim burada 2019 bilgilerine göre UEFA’sız harcama limitimiz 368 milyon. Bizim UEFA’dan da gelirimiz oluyor. toplaminda limitimiz 474 milyon. 120 milyon TL, UEFA’nın onay edilebilir geliri konuyor. Bizim takım harcama limitimiz 496 milyon. Bu 474 milyona yüzde 30 koyduğunuz vakit 616 milyon yapar. Biz 616 milyon değil, 496 milyon harcamışız. Bizim dahada 136 milyon Lira sapma hakkımız var. Başka bir deyişle biz ocakta ayında 116 milyonluk dahada harcama yapabiliriz. ama yapmayız, heyecan etmeyin. O manada söylemiyorum, çünkü Zati paramız yok. Biz parayı, büyücüsü olmaya çalışarak kullanıyoruz. tek kuruşun peşine düşüyoruz. elbet her şeyi yüzde surat denetim etmemiz mümkün değil.

“BEN KİMSEYİ SUÇLAMIYORUM”

Öyle tek dünya, öyle tek maliye yok. TFF’den gelen ova meydanda. Gelen yazıda takım harcama limitinin içinde kaldığınız tespit edilmiştir. Tarih 28.11.2019. Şimdi; 40, 50, 60 bizi hiç etkilemiyor. Bizim bununla ilgimiz yok. Trabzonspor da haklı tek reaksiyon veriyor. Siz bana bunu dayattınız, Hem de Haziran ayında çıktı, tasima sezonu derhal hemen bitmiş. bunun için karşın insanlar, kulüpler tek şey demedi. Peki dedi. Zira kendini de disipline etmek istiyor. Türk futbolunda yıllardır ne söyleniyor; kalitesiz, basiretsiz, vizyonsuz yönetimler. Başka bir deyişle yönetimler amaciyla perişan sözler söyleniyor. O vakit bunları disipline etmek gerek. Oyun oynanırken, bu kaidesi ani bire değiştirirseniz ayni vakitte da dediğim benzeri resmi yazıyı beklemeden değiştirirseniz biz burada dururuz. Bundan kim yararlanıyor? Antalyaspor İzah yaptı ki asgari limit Antalya’da, bendeniz değil dedi. Beşiktaş İzah yaptı, Kasımpaşa da. Biz de şaşırdık. Kim? bendeniz kimseyi suçlamıyorum, 18 takım var Süper Lig’de.

“BUNDAN huzursuz OLURUM”

TFF Başkanı ve yöneticileri, takim başkanları ve yöneticileriyle görüşebilir, tek araya gelebilir. Bu gayet normal. hemide bilgi alışverişi ayni vakitte da güven açısından aklımıza hiçbir şey gelmez. Benim aklıma hiçbir şey gelmez. Biz Nihat bey ile oturduk. Kendisi de geldi buraya, biz de gittik hayırlı olsun diye, konuştuk herkesin huzurunda. Hiçbir mesele yok ama resmi olmayan tek makamda, TFF veyahut MHK’nin resmi olmayan tek odasında hususi tek büroda siz TFF Başkanı, ayni vakitte da mensubu olduğunuz Daha önceki tek 2. reis iken, tek takim başkanı ve 2. başkanıyla görüşebilirsiniz, tamam. Biz iyi niyetli bakıyoruz ama oraya MHK Başkanı da gelip katılırsa, tek iddiaya göre reis yardımcısının da geldiği söyleniyor. 2.5 saat tek konuşma yaparlarsa bendeniz yarışan tek taraf olarak bundan rahatsız olurum.”

Haber Videosu

: Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Ali Koç-Nihat Özdemir görüşmesine kati reaksiyon gösterdi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir