Çalıştığı kurumun 5. katından atlayarak intihar eden öğretim görevlisiyle ilgili yeni iddialar

Gündem

Bartın Üniversitesinde geçen Çarşamba bugünü yaşanan üzüntü olayda sağlık Hizmetleri iş Yüksekokulu’nda görevli 35 yaşında olan öğretim görevlisi Güneş Günay Sezer’in intihar olayı, bütün Türkiye’de eğitim camiasını üzüntüye boğmuştu. İntihar olayıyla alakalı öğretim görevlisinin mobbinge uğradığı ve 15 sayfalık notla bütün yaşadıklarını anlattığı iddiası öne sürüldü.

olay sonrası çeşitli iddiaların ve cevap bekleyen suallerin gündeme gelmesi üstüne mevzu hakkinda İzah yapan Türk Eğitim-Sen genel Başkanı Talip Geylan, “Oldukça başarılı ve gelecegi var olan tek akademisyenin neden canına kıydığı titizlikle araştırılmalıdır. Mobbing iddiaları titizlikle araştırılmalıdır” dedi.

Türk Eğitim-Sen genel Başkanı Talip Geylan

İşte genel reis Geylan tarafından yapılan açıklama:

“Bartın Üniversitesi’nde görevli üyemiz sağlık Hizmetleri iş Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Güneş Günay Sezer’i geçen Çarşamba bugünü kaybettik. kıymetli meslektaşımız, işyerinde hayatına kıymak suretiyle canına kıydı.

“MOBBİNG İDDİALARI ÖNEMLE ARAŞTIRILMALIDIR”

Öncelikle oldukça başarılı ve gelecegi var olan tek akademisyenimizin neden canına kıydığı titizlikle araştırılmalıdır. Medyaya yansıdığı şekliyle, Sezer’in, işyerinde yaşadığı ve mobbinge varan baskıların neticesinde hayatına nihayet verdiği iddiaları ehemmiyetle incelenmesi koşul olan durumlardır.

“KONUNUN YAKINDAN TAKİPÇİSİYİZ”

bu konuyla alakali YÖK, savcılık ve alakalı bütün kurumlar, hassasiyetle olayı tetkik etmeli ve varsa sorumlular ile alakalı İhtiyaç duyulan müeyyideler uygulanmalıdır. Türk Eğitim Sen genel Merkezi olarak konunun yakından takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Güneş Günay Sezer’e Allah’tan rahmet, elemli yakınlarına ve camiamıza sabırlar diliyoruz.”

“15 SAYFALIK NOTLA TÜM YAŞADIKLARINI ANLATTI” İDDİASI

Canına kıyan akademisyen Güneş Günay Sezer’in arkada 15 sayfaya yakın ileti bıraktığı ve bütün yaşadıklarını anlattığı ileri sürüldü.

MOBBİNG NEDİR?

Latince kökenli “mobbing” sözcüğü; psikolojik şiddet, baskı, kuşatma, taciz, rahatsız etme veyahut sıkıntı saglamak anlamlarına geliyor. “Yıldırma” veyahut “iş yerinde psikolojik terör” de diyebiliriz. özellikle hiyerarşik yapılanmış gruplarda ve kontrolün zayıf olduğu örgütlerde, gücü elinde bulunduran kişinin veyahut grubun, diğerlerine psikolojik yollardan, uzunca süreli sistematik baskı uygulamasına “mobbing” denir.

NE OLMUŞTU?

Bartın Üniversitesi sağlık Hizmetleri iş Yüksekokulu’nda görevli 35 yaşında olan öğretim görevlisi Güneş Günay Sezer, geçtiğimiz Çarşamba bugünü çalıştığı müessesenin 5. katından atlayarak intihar etmiş, sevenlerini kanun boğmuştu. Kariyeri başarılarla ve ödüllerle dolu öğretim görevlisinin neden intihar ettiği öğrenilemezken, tertemiz izdivaç ettiği ve iki aylık hamile olduğu alana çıkmıştı.

Haber Videosu

: Çalıştığı müessesenin 5. katından atlayarak intihar eden öğretim görevlisiyle alakalı tertemiz iddialar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir