AKP’den peş peşe istifalar!

Güncel

AKP’den evvel istifa haberi Muş’tan geldi. Bulanık İlçe Başkanı Ali Bulut, görevinden ayrıldığını duyurdu. Konu ile alakalı İzah yapan Ali Bulut, 2004’ten beri ak parti örgütü üyeliğinden sandık heyet üyeliğine kadar, belediye meclis üyeliğinden semt temsilciliğine civarindan çeşitli kademelerde hizmette bulunduğunu belirtti.

AKP Bulanık İlçe Başkanı Ali Bulut

Bulut, “2011’de aday olup 6 oyla kaybettiğim kaza başkanlığını seçiminden sonra, tekrar AK Parti çalışmalarında bulundum. 2014 kongresiyle kaza başkanlığı görevi bana verildi. 2014’ten 2019 seneye civarindan geçen bu süreçte onurumla haysiyetimle bu partiye hizmetkarlık ettim. bendeniz bu mutfakta yetişen tek AK Parti elemanı olarak her vakit sahada olduğum benzeri şimdide aynen sahadayım. Şimdiye civarindan bütün seçimlerde partimin başarısı amaciyla devamlı sahada etkin olarak çalıştım. Şimdiye civarindan onurumla yürüttüğüm görevimden ayrılıyorum. Bundan ardindan partimin vereceği her biçimde görevi almaya ve hizmet etmeye hazırım” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERAKP Eskipazar İlçe Başkanı İsmail Palaz görevinden istifa etti!AKP Eskipazar İlçe Başkanı İsmail Palaz görevinden istifa etti!

BİR İSTİFA DA BALIKESİR’DEN

AKP’den istifa haberinin geldiği tek başka ilse Balıkesir oldu. Altıeylül İlçe Başkanlığı görevini 2017 yılından beri yürüten Ayhan Atahan, ak parti genel Merkezi ve tertemiz seçilen İl Başkanı Ekrem muvaffak olan ile yaptığı müzakereler sonrası istifa ettiğini açıkladı.

AKPi Altıeylül İlçe Başkanı Ayhan Atahan

Atahan yayımladığı medya açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“10.02.2017 seneninde göreve geldiğim günden bugüne civarindan partimizin inancı ve davamıza layık tek şekilde devinim ettik. görev süresince, ilçemiz yerine başarılı tek şekilde dört seçenek zamani geçirdik. nihayet başbakanımızı ve Cumhurbaşkanımızı kaza binamızda iki kez konuk etme fırsatı bulduk. İlçemizin kongre sürecinde tekrar reis adayı olmayı düşünmediğimden dolayı delegelerin ve delege seçimlerinin sıhhatli tek şekilde yürütülmesi amaciyla tertemiz atanacak kaza başkanı arkadaşımızın öncülüğünde yapılmasının ahenk gösteren olduğunu düşünerek kent başkanımız ve genel merkezimiz ile yapmış olduğumuz istişareler neticeninde istifa dilekçemi sunmuş bulunmaktayım.

* Davamız kalıcı, neferler geçicidir. Reisimiz önderliğinde süre gelen kutsal ve onurlu bu davamızın her daim yanında ve içinde bulunmaya ayni ritimde devam edeceğiz. Nasıl ki bu tek bayrak yarışı ise zamanı geldiğinde duyarlı tek şekilde tertemiz arkadaşlarımıza tur etmek bizler amaciyla hatri sayilir büyüklükte tek erdemlik ve mühim tek dava duruşu demektir. 2003 seneninde gençlik kollarında başladığım bu ak sevdaya davama ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a bağlılığım ve sadakatim ayni ritimde devam edecektir.

* görev yaptığım süre zarfında başta kent başkanlarım, milletvekillerim, belediye başkanlarım, kaza yönetim kurulum, kadın ve gençlik kollarım, semt başkanlarım, sandık heyeti üyelerim, bütün ak sevda ve ak davaya gönül vermiş arkadaşlarım, varsa benden yana hakkım size helaldir, sizler de haklarınızı helal edin. Allah uçurum ve yardımcınız olsun teşekkür ederim.” İHA

AK Parti ak parti Balıkesir dava istifa Kadın Meclis Muş Mustafa Yeneroğlu Recep Tayyip Erdoğan seçenek yasamsal medya TAyyip Erdoğan
nihayet güncelleme: 21:17 13.12.2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir