Zıpkınla yakalanan dev yayın balığı görenleri şaşırttı

Ekonomi

Kastamonu‘da balıkçılar, Kızılırmak üzerinde gece zamanı zıpkınla yayın balığı yakaladı. Yakalanan dev yayın balığı balıkçılar tarafından tezgaha konuldu. iki metre uzunluğunda ve 40 kilo ağırlığındaki yayın balığını görenler ise şaşkınlık yaşadı. Dev balık, kilogramı 50 liradan satıldı.

“ÇOK LEZZETLİDİR”

Dev yayın balığını yakalayan balıkçı Muhammed Ali Elmacı, “Yayın balığını Bir gün evvel yakaladık, boyu iki metre kilosu 40 kilogram. Gayet iyi ve çok dikkat çeken tek balık. Bu balığın tadı çok güzeldir, çok lezzetlidir. Tatlı su balığıdır. Bu balığı kuşbaşı şeklide doğrayıp güven yapıyorlar. Bu balığın kilosu 50 liradır. Biz bu balığı Kızılırmak üzerinde geceleyin zıpkınla yakaladık” dedi.

“YAKALAMASI ÇOK ZORDUR”

dahada evvel bu büyüklükte tek sefer dahada balık gördüğünü söyleyen müşterilerden Ferdi Tabakoğlu ise, “Balık çok güzel. Yayın balığı Zati belli. Yayın balığı tutulabilecek en hatri sayilir büyüklükte balık. Bu balığı yakalanması da çok zordur. 40 kiloymuş maşallah, bendeniz dahada evvel zıpkınla yakalanan bu büyüklükte tek balık dahada görmüştüm” diye konuştu.

Yayın balığını inceleyen başka tek alıcı ise, “Ben hiç bunun benzeri tek balık görmemiştim, balığın görüşü çok güzel” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: Zıpkınla yakalanan dev yayın balığı görenleri şaşırttı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir