Öztrak’tan Muharrem İnce açıklaması

Siyaset

CHP genel reis Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Parti genel Merkezi’nde düzen ettiği medya toplantısında gündeme ait değerlendirmelerde bulundu. nihayet vakitlerde tek kumpas senaryosunun alana konduğunu belirten Öztrak, “Aynı yerden hazırlanmış metinler üzerinden koparılan ve tek haftadır ayni ritimde devam bu senkronize yayın çılgınlığını barış Pınarı Harekatı’nda dahi görmemiştik. Önde tek kumpas senaryosu milletin gündemini unutturmak amaciyla sahneleniyor. Bu kumpas senaryosu medyada Bir takım aktörler kullanılarak alana konuyor” diye konuştu.

Bu kumpasın asıl hedefinin cumhuriyet milletçe partisi ve genel reis Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu müdafaa eden Öztrak, “Bu olay CHP’ye düzen etmiş tek kumpastır. Bu kumpas ona bunun için değil CHP’ye karşı tezgahlanmıştır. Sayın genel Başkanımızın bu konudaki sözlerinin ve uyarılarının haklılığı tek sefer dahada alana çıkmıştır. Esasen gören gözler amaciyla bu olaydan ibret alınacak ağırbaşlı dersler vardır. Bu kumpas kimin değirmenine su taşımaktadır? yol tarifi bellidir. Kim CHP’nin karışmasını istediyse kim cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanına ‘çek git’ diyecek civarindan gözünü kararttıysa bu kumpas onun değirmenine su taşımıştır. Kim milletin sesi duyulmasın, ülkenin gündemi karartılsın istediyse bu kumpas onların işine yaramıştır. Bu kumpasın iki emeli vardır. Birincisi milletin aş ve iş meselenini gizlemek, ikincisi milletin umudu vaziyete gelen CHP’ye saygınlık suikastı yapmaktır” şeklinde konuştu.

CHP’nin ruhunda her vakit Kuvay-i Milliye’nin var olduğunu söyleyen Öztrak, “Bir tek cumhuriyet milletçe partisi ruhunu hiç anlamayanlar, bu ruhu Katiyen içlerine sindiremeyenler CHP’nin içinde çete arama gafletine düşerler. CHP’de çete arayanlar her vakit karşılarında Kuvay-i Milliye ruhunu bulmuşlardır, bundan ardindan da bulacaklar” ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce’nin ‘partim bana sahip çıkmıyor’ sözleriyle alakalı konuşan Öztrak, “Sayın Muharrem İnce ile alakalı iddiaların gündeme gelmesi üzerinden üç vakit dahi geçmedi. Biz bu konuyla alakali hiçbir arkadaşımız ile alakalı İzah yapmadık. Biz hiçbir arkadaşımızın bunun benzeri tek savunmaya ihtiyacı olduğunu da düşünmüyoruz” dedi.

Bir medya mensubunun “Muharrem İnce ile alakalı düzen zamani başlatılacak mı?” sualine ise Öztrak, “Bir düzen zamani başlatılması konusu bu erken topladığımız MYK gündeminde yoktu” şeklinde cevap verdi.

Neşra Durmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir