Linkedin İle Yeni ve Güçlü Bir Mecra

Advertorial

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya ağları Instagram, Facebook ve Twitter olmaktadır. Birçok firma bu sosyal medya platformları ile işbirliği içerisindedir. Linkedin iş ağı ise, profesyonellerin ağı olarak görülmekte olup diğerleri ile oldukça benzer bir yapıya sahiptir. Günümüzde ise 500.000 milyonun üzerinde bir kullanıcıya sahip olan Linkedin, sosyal medya reklamları açısından çok önemli bir platform haline gelmiştir. Sizde profesyonel Linkedin’i reklamlarınızı yayınlamak için kullanabilir ve bu sayede hedef kitlenize erişebilirsiniz.

Günümüzde çok uygun bir pazarlama aracı haline gelen Linkedin ile sizde çok iyi bir başarı elde edebilirsiniz. Diğer sosyal medya platformları gibi çok önemli bir konuma ulaşan Linkedin ile sizde bütün sektörler için ağ oluşturabilir ve iş arayanlar için müthiş imkanlar sağlayabilirsiniz. Bu özelliği sayesinde Linkedin günden güne çok daha iyi pazarlamacı, ürün tanıtma, hizmet sunma ve içerik oluşturma kanalına sahip bir konuma erişmiştir. Linkedin reklamları sayesinde hedef kitleniz hakkında kariyer geçmişi, unvan, ve lokasyon hizmetleri gibi derin bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Peki Linkedin reklamları nasıl verilmektedir, kendi reklam kampanyanızı nasıl oluşturabilirsiniz, Linkedin reklam modelleri gibi merak ettiğiniz soruların cevaplarını bu yazımızda sizlere sumaya çalışacağız. Linkedin reklamlarınızı kendinizde oluşturabilirsiniz, fakat bizim bu konudaki net tavrımız kesinlikle profesyonel bir yardım almanız gerektiği şeklinde olmaktadır. Çünkü bu tür konular sizin v şirketiniz adına hafife almamanız gereken konular olup, hedef kitlenize ulaşabilme adına en doğru adımların atılması çok yerinde olacaktır. Hem profesyonel bir hizmet sayesinde bütçe kontrolünüzü sağlamanızda oldukça kolay olacaktır.

Linkedin Reklamları ve Hedefleme Seçenekleriniz

  • Reklamları arasında Linkedin Ana sayfası
  • Linkedin Profil sayfası
  • Linkedin Grup sayfaları
  • Linkedin Arama Sonuç sayfası ve Linkedin Gelen Kutusu gibi alanlar profesyonellerin sosyal medyası ağı olan kişilere gösterilmektedir.
  • Hedefleme seçeneklerinde ise; iş unvanı, sektör, ülke, cinsiyet, yaş ve kıdem şeklinde olmaktadır. Şimdi Linkedin reklam modelleri üzerinde duralım.

1-) Linkedin Metin Reklamları (Text Ads)

Ürün çeşitliliğinize göre ulaşmak istediğiniz hedef kitleyi belirlediğiniz ve onlara uygun olan reklam metinlerini oluşturduğunuz kampanya bölümü olmaktadır. Metin reklamları sayesinde tıklanma ya da gösterim başına ücretlendirme yapabilme imkanına sahip olmaktasınız.

2-) Linedin Sponsorlu Reklamlar (Sponsored Contet)

Günümüzün en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından birisi olan Facebook sosyal ağında olduğu gibi gönderilerinizi ön plana çıkaran bir reklam modeli olmaktadır. Firmanıza ait sayfanızda içerik ya da ürünlerinizi n plana çıkarabildiğiniz gibi sıfırdan da içerikler oluşturabilmektesiniz.

3-) Linkedin Display Reklamları ( Display Ads)

Bu reklam türü de Linkedin reklamları arasında olup, diğer reklam modelleri ile benzer hedefleme seçeneklerine sahiptir. Fakat bu reklam üründe farklı olarak banner alanlarının farklı alternatifli boyutlarını ve konumlarını siz belirleyebilmektesiniz. Firmalar ve mağazalar Display reklamlarını daha çok sitelere trafik çekmek istediklerinde kullanırlarsa çok daha verimli sonuçlar elde edeceklerdir.

4-) Sponsorlu Linkedin Mailleri

Bu reklam modeli ile Linkedin profesyonel kullanıcılarına 500 milyon kullanıcısına e-mail yoluyla ulaşım imkanı sunmaktadır. Bu model üzerinden reklam verenler yine istedikleri gibi hedefleme yapma seçeneğine sahip olmaktadırlar.

5-) Linkedin Şirket Takip Reklamları (Follow Company Ads)

B reklam türünü birçok firma ve şirket profesyonellerin sosyal medyası olan Linkedin üzerinden kişi sayılarını artırmak amaçlı kullanmaktadırlar. Birçok firma bu reklam modeli sayesinde hedef kitlelerini teşvik edebilme adına firma ile eşleşmiş bir şekilde profil bilgilerini göstermektedirler. Böylece firma ile bağlantı kurulması amaçlanmaktadır.

 

 

 

 

 
Teknolojinin imkanları ile birlikte artık bu alanda sizlere en iyi şekilde hizmet sunan 618media.com sayesinde, kolaylıkla sosyal medya çözümlerini elde edebilir ve böylelikle facebook, youtube, İnstagram reklamları gibi bir çok reklam işlerinizi de profesyonel olarak hallederek firmanızı çok daha fazla kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir