Bakan Kasapoğlu: “Engelli sporcularımız ve engelli arkadaşlarımız bizler için çok değerli”

Güncel

Ülkemiz ve dünyadaki Özürlü sahislarin yaşadıkları sorunlara ve başarılarına dikkat çekmek ve bu konuyla alakali farkındalık alana koymak emeliyle yapılan “Engelsiz tek hayat amaciyla biz de varız” koşusuna değişik engel gruplarından geniş katılım sağlandı. 29 Ekim Farkındalık Koşusu, “Engelsiz tek hayat amaciyla biz de varız” sloganıyla 27 Ekim’de Taksim’den başladı. Bayrak yarışı formatında düzen eden 450 kilometrelik maraton, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu sehirlerinde koşuldu. Özürlü bireyler için parkurlarda koşuya katılarak bayrağı taşıdı ve istasyonlarda bayrak değişimleri Özürlü sporcular tarafından gerçekleşti. Koşunun gerçekleştiği 6 Şehirde “engellilik” başta olmak üzere, “çevre duyarlılığı”, “kurtuluş ve dayanışma”, “gönüllülük ve yardımseverlik” ile “cumhuriyet ve gençlik” temalı çeşitli programlarda yapıldı.

“Toplum olarak cumhuriyetimizi ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğiz”

Konuşmasına 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak başlayan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Millet olarak birlik ve beraberlik içinde Cumhuriyetin 96. Yılını hep birlikte kutlamanın gururu, sevinci ve heyecanı içerisindeyiz. Genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeği ile Özürlü engelsiz bütün cemiyet olarak cumhuriyetimizi ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğiz. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi hürmetle ve minnetle yad ediyoruz” dedi.

“Engelli sporcularımız, Özürlü arkadaşlarımız bizler amaciyla çok mühim ve değerli”

Yapılan etkinliğin çok mühim olduğunu belirten bakanimiz Kasapoğlu, “450 kilometrelik tek parkuru tamamladılar. Bizde onlarla birlikte koşuyu tamamlayacağız. Sporun birleştiren engel tanımayan ruhunu hep birlikte görüyoruz. Farkındalığı arttırmak emeliyle gerçekleştirdiğimiz bu faaliyetin Cumhuriyet Bayramı vesilesi ile bu erken tamamlanıyor olması ayrı tek önem istek ediyor. Özürlü sporcularımız, Özürlü arkadaşlarımız bizler amaciyla çok mühim ve değerli. Sporu her biri amaciyla erişilebilir kılma yolunda 18 senedir Cumhurbaşkanımızın önderliğinde çalıştığımız benzeri bundan sonraki süreçte de sporun birleştiren ve kaynaştıran engel tanımayan ruhunu dahada da arttıracağız. bütün branşlarda nihayet vakitlerde yaşadığımız başarılar ile birlikte bu işi taçlandıracağız” şeklinde konuştu.

Konuşmanın derhal peşinden Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sporcular ile birlikte parkurun nihayet etabını yürüdü. Yürüyüş esnasında Tayvanlı turistlerin Türk bayraklarını sallayarak destek olduğunu gören bakanimiz Kasapoğlu turistler ile anı resimi çekildi. Yürüyüş Anıttepe’de bulunan spor kompleksinde nihayet buldu.

Yunus buyruğa Kartal – Cem Geçim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir