İTÜ’lü Halit’i öldüren katilden pişkin talep: Serbest kalmak istiyorum

Güncel

23 yaşında olan Halit Ayar’ın İstiklal Caddesi‘nde bıçaklanarak öldürülmesine ait gözaltına alınan Emrah Yaşar ve Erhan Kurdal İstanbul hak Sarayı’nda savcılık tarafından ifadelerinin alınmasının derhal peşinden ‘Yağmaya teşebbüs’ ve ‘kasten öldürme’ suçlamasıyla gözaltına alınma istemiyle mahkemeye derhal sevk edildi.

“O KİŞİNİN BIÇAKLANDIĞINI GÖRMEDİM”

Gözaltına alınan cinayet zanlılarından Erhan Kurdal savcılıktaki ifadesinde, “Arkadaşımla gündüz buluşup dışarı çıkmıştık. Bu olay gerçekleşti. Bende silah yoktu. Arkadaşımda bıçak vardı. O kişinin bıçaklandığını görmedim, dahada ardindan görevli arkadaşlardan öğrendim” dedi.

“SERBEST KALMAK İSTİYORUM”

Katil zanlılarından Emrah Yaşar ise “Olay vaktinde parkta uyuşturucu içiyorduk. Erhan hanede bana hançer, bıçak gösterdi. Onları haneme götürüp asacaktım. Taksim’e çıkıp içki aldık. Erhan ile onların tartıştığını gördüm. Ayırmak amaciyla yanlarına gittim. Aklıma hançer geldi. Onları korkutmak amaciyla çıkarıp salladım. İçkiliydim. bendeniz bugüne civarindan kimseyi öldürmedim. hür kalmak istiyorum” diye konuştu.

TÜRKİYE’Yİ kanun BOĞDU

Babası çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli polis, annesi ev hanımı var olan Halit Ayar, İTÜ akım Mühendisliği kismindan bu sene mezun olmuştu. ENKA Spor Kulübü’nde lisanslı yüzücüydü. Yabancı dil sınavının derhal peşinden Almanya’da çok lisansa başlayacaktı. Eğitim amaciyla Kanada’ya gidecek var olan tek arkadaşlarını uğurlamak istediler.

ACILI AİLE KONUŞTU

elemli anne adayi Hanife Ayar, “Bu caniler bulundular. Ama cezasını nasıl verecekler bilmiyorum. Müebbet mi yiyecek idam mı edilecek. İdam da bunlar amaciyla ödül. Bilmiyorum belki her vakit bıçaklansın bu insanlar, o acıyı onlar da yaşasınlar. Ölmesin sürünsünler. İşkence etmek belki günah ama onlar bizim canımıza kıyıyorlar” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Korkunç olay İstiklal Caddesi’nde alana geldi. Halit Ayar, evvelki gece iki arkadaşıyla buluşarak Taksim’e gitti. Üç genç, gecenin ilerleyen saatlerinde İstiklal Caddesi’ndeki nostaljik tramvayın tünel durağında banktayken yanlarına tek grup geldi. Bu kişiler, Ayar ile arkadaşlarından kazanç istedi. kazanç isteğine menfi cevap veren Halit Ayar ile iki arkadaşı banktan kalkarak uzaklaşmak istedi. Bu sırada, grup içerisinden iki kişi yanlarında bulunan bıçaklarla üç arkadaşa saldırdı. Saldırıda, Halit Ayar göğsünden, Sinan isimli arkadaşı ise kol ve bacağından yaralanmıştı. Apar topar hastaneye kaldırılan Halit Ayar, burada yapılan müdahalelere karşın hayatını kaybetmişti.

İTÜ'lü Halit'i öldüren katilden pişkin talep: hür kalmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir