Kokoreçte Hangi Baharatlar Kullanılır?

Advertorial

İstanbulluları taze ve lezzetli bir kokoreç ile tanıştırmaya geldik. Saçak Döner&Kokoreç olarak 15 yıldan fazla bir süredir Samsun’un en iyi kokoreççisi unvanına layık olarak çalışıyoruz. Şimdi ise İstanbul’da yaşayanların ve kokoreç sevdalısı olan herkesin damak zevkine uygun eşsiz lezzette kokorecimizi sunmaya geldik. Samsun’un İlkadım ilçesinde 2003 senesinden beri hem kalite standartlarına uygun, hem de herkesin beğenerek yediği kokoreç ve dönerimiz, ustalarımızın ellerinden çıkmaktadır. Sizleri İstanbul’da açılan yeni şubemize de bekliyor ve kokoreci bir de bizim elimizden yemenizi tavsiye ediyoruz.

Kokoreç Baharatları

İyi bir kokoreç için bazı püf noktalara dikkat edilmelidir. Aksi halde kokoreç lezzetli olmaz. Zaten kokoreç yapımı ustalık ister. Herkesin yaptığı kokoreç yenmez. Kokoreçte kullanılan baharatlar denilince akla ilk olarak pul biber ve kekik gelir. Ayrıca kara biber, kimyon ve yeterli miktarda tuz da kullanılmaktadır. Bunun yanında yiyen kişilerin damak tadına uygun baharatlar da eklenebilmektedir. Bizler; Samsunluların gönül rahatlığıyla yediği kokoreci bu defa İstanbullular için de sunmaya geldik. İstanbul’da kokoreç yiyebileceğiniz yerler arasında olmayı hedefleyen şubemiz, kokoreç yaparken her zaman doğal ve organik malzemeler kullanır. Gerek baharatları, gerekse diğer malzemeleri ile hazırladığımız kokorecin lezzeti çok kısa sürede herkes tarafından çok beğenilmiştir.

Kokoreç Neyden Yapılır?

Lezzetli bir kokoreç yemek için mutlaka kuzunun ince bağırsağından yapılan kokoreçleri tercih etmelisiniz. Kokoreç tarifi ustasına ya da yöresine göre değişebilmektedir. Kokoreç yaparken gerekli olan tüm hijyen kurallarına dikkat ediyoruz. Kokoreç ülkemizde artık vazgeçilmez bir sokak lezzeti haline gelmiştir. Bu kadar çok tüketilen bir yiyeceğin doğru ve sağlıklı ortamlarda pişirilmesi gerekmektedir. Sakatatlar insan sağlığına faydalı besinlerdir. Ayrıca gerekli ve uygun koşullarda hazırlanan lezzetli bir kuzu kokorecin sağlık açısından pek çok faydası olduğu uzmanlar tarafından açıklanmaktadır. En çok tercih edilen kokoreç, kuzu kokoreçtir. Damak zevkinize güveniyor ve kaliteli bir kokoreç yemek istiyorsanız sizi Saçak Döner&Kokoreç İstanbul şubemize bekliyoruz. İsterseniz telefonla sipariş alıyor ve eve servis yapıyoruz. İstanbul kokoreç deyince akla gelen ilk restoranlardan biri olmaya adayız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.