Ehliyetsiz acemi sürücü kaldırımda oturan iki kadını böyle öldürdü

Güncel

Yüreğir ilçesi, Selahattin Eyyubi Mahallesi’nde S.K. adli kadın araç direksiyonu eğitimi amaciyla arkadaşının hafif ticari aracını kullanmak istedi. S.K. tek vakit aracı arkadaşı yanındayken sürmeye ayni ritimde devam etti. ama park edeceği sırada S.K. heyecanlanıp fren adina gaza basınca araç direksiyonu hakimiyetini kaybedip kaldırımda oturan akraba var olan Münevver Can (74) ve Raziye Can’a (74) çarpıp park halindeki araca sıkıştırdı.

Kaza sonrası çevredeki vatandaşlar derhal yardıma koştu. Kadın sürücü şok olmuş halde araçtan inerken tek kişi ise arabaya binip aracı art alarak kadınları sıkıştığı yerden kurtardı. S.K. ise çarptığı kadınlara bakıp fenalık geçirdi. Bu anlar, güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Bu arada vatandaşlar polise ve sağlık ekiplerine havadis verdi. olay adina gelen ambulanslarla iki kadın hastaneye kaldırıldı ama bütün müdahalelere karşın kurtarılamadı. olay adina gelen zabita de kadın ve bay arkadaşını zabita merkezine götürdü.

Yanında bulunan arkadaşı ‘aracı bendeniz kullanıyordum’ dese de güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler S.K.’yı ele verdi

Burada kadının ehliyetsiz olduğu alana çıkarken, bay kişi aracı kendisinin kullandığını iletti ama güvenlik kamera kayıtlarından aracı kadının kullandığı tespit edildi. S.K. iki kişiyi öldürmekten derhal sevk edildiği adliyede nöbetçi barış karar hakimliği tarafından tutuklandı. İki kadın ise yakınları tarafından toprağa verildi.

Münevver Can’ın eşi İbrahim Can eşinin ve tek akrabasının kaldırımda otururken tek hiç sebebinden hayatını kaybettiğini, aracın sahibinin kapı komşuları olduğunu ama şikayetçi olduğunu söyledi.

ADANA (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir