Son dakika… Mehmet Özhaseki’de önemli açıklamalar

Güncel

31 Mart seçimlerine 48 saatten az tek vakit kala Habertürk’te Hülya Hökenek’in suallerini Cevaplayan Cumhur İttifakı AK Parti Ankara Belediye reis Adayı projelerinden örnekler verdi.

Belediye başkanlığını kazandığı halde kimsenin işine nihayet vermeyeceğini kaydeden Özhaseki, Ankara’da yeşil alanları arttıracağını, dikey mimarileşmeye destur verilmeyeceğini, kültür zanaat projelerini ve ‘bana en çok heyecan veren proje’ dediği Çocuk Köyü projesini anlattı.

Özhaseki’nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

İçimde şöyle tek his var. Elimden geleni yaptım. üç ay süresince ne yapabilirsem yaptım. neticesi Allah onay eder, millet onay eder. İnşallah sektör bugünü ne vuku bulacaksa Allah en hayırlısını kismet etsin. Ekibimle, arkadaşlarımla bilikte Ankara’yı çalıştım. 30 kişilik tek ekiple çalıştım. 11 anne başlıkla neler yapacağımı anlatmaya çalıştım. 22 sene belediye başkanlığım var. 5 defa seçimlere girdim. ardindan Bakanlık dönemim var. ardindan da belediyelerden sorumlu genel reis yardımcılığı yaptım. Cenab-ı dogruluk benim mukadderatımı belediye olarak yazmış.

“MUHTARLAR BROŞÜR BASTIRDI RAKİP ADAYLARIN PROJESİ YOK”

Gittiğim her yerde muhtar adaylarıyla karşılaşıyorum. Broşür bastırmışlar ‘Biz şu problemleri takip edeceğiz’ diyorlar. Ankara’da rakip arkadaşlardan Daha proje göremedik. Bunları üzülerek söyleyebilirim. Ömrüm belediyecilikle geçti. mesele Çocuk Köyü projesi var. yeryüzünde tek bir Kanada’da var. Geçtiğimiz seçimlerde 2014’ü kastediyorum, aynı şekilde polemikle geçmiş. bunun için alışkın olarak alana çıkan, taktiğini kuran tek grup olunca sizinle proje konuşmuyorlar. Rakibin projesini heyecan ettim. ‘Ne projesi’ dendi, ‘Yakında bantlar çıkacak’ dediler. Allah Allah ne bandıymış bu!

“FETÖ’DEN ÇUKUR KAZMAYA, DEAŞ’TAN AMERİKALILAR’A..”

FETÖ deney et teşkilat 50 senedir bu ülkede var mı, var. kendisi kendilerini gizleyerek diyalogdan yana toleranslı tek dini cemaat benzeri sunuyorlardı. 15 Temmuz’da tanklarla alana çıktı, ihtilal haline getirdi. Güneydoğu’da dogruluk arama mücadelesiyle alana çıkıp, çukurlar kazıp, hükümet duyuru etmeye kalktı. başka istikametten DEAŞ benzeri tek bela çıktı. İnsanları kesmeye başladı. İŞİD diye tek şey İslam’da yok. Güneydoğu’daki Bir hayli şehirde sınırımıza 16 bin 500 kilometre öteden gelen yurttaslar var, Amerikalılar var. Nereye huzur, barış götürmüşler? Kan, gözyaşı, vefat götürmüşler. İttifaklar bu söylediğim gelişmeler üzerinde kuruldu.

“KÜRDİSTAN’DA BİZ KAZANACAĞIZ DENİLİNCE MİLLET İRİTE OLDU”

Ankara’da zirve tek şekilde projeler ve aday alana çıkacak diyorum. gün içinde 7-8 toplantı yazıyorlardı bana. Demek ki 700 civarında toplantı yapmışım. Cumartesi-Pazar yok, tatil yok. bendeniz projeleri anlattığım vakit itiraz eden kimse olmadı. nihayet dönemlerde özellikle belki de karşı taraftaki ittifakın kendine has çok ahenk gösteren olmayan tek şekilde alana çıkması seçimlerde tesirli oldu. görünen cumhuriyet milletçe partisi ve İYİ Parti var. tek de söyleyemedikleri ortakları var. belli tek süre utandıkları, sıkıldıkları müsterek var. O müsterek yerinde duramıyor. Kandil’den ses veriyor, eş başkanları ses veriyor. millet belli tek süre geriliyor. ‘Kürdistan’da biz kazanacağız’ deyince millet irite oldu.