Usta Oyuncu Engin Günaydın, Artık Televizyonda Olmak İstemediğini Söyledi

Güncel

tek dönemin efsane dizisi Avrupa Yakası’nda Burhan Altıntop karakteriyle hayatımıza giren başarılı oyuncu Engin Günaydın, artık televizyonda olmak istemediğini söyledi.

TİYATRO OYUNU HAZIRLIKLARI TAMAM

Burhan Altıntop, Zabıta İrfan, Gül Ağa benzeri unutulmaz karakterlere hayat veren Engin Günaydın da 27 Mart hayat Tiyatrolar bugünü kapsamında öğrencilerle buluştuğu söyleşi öncesi tertemiz tek tiyatro oyunu amaciyla hazırlıklarını tamamladığını ifade etti.

“TELEVİZYONDA OLMAK İSTEMİYORUM”

Günaydın, “Artık televizyonda olmak çok güç çünkü televizyonun çalışma süreleri çok uzadı, çalışma koşulları çok ağırlaştı. bu sebeple televizyonda olmak istemiyorum. Sinemada da çok az filmim var, iyi projelere bakıyorum eğer bulursam da Zati oynuyorum. Tiyatro uygulamak istiyorum ve uzunca müddettir üzerinde çalıştığım tek oyunum var. Bu oyunu dahada tertemiz bitirdim, tek sonraki vakitlerde bunun amaciyla çalışacağım, her şey yolunda gidiyor” diye konuştu.

“TİYATROYA SANILANIN AKSİNE BÜYÜK İLGİ VAR”

Tiyatronun alaka görmediği düşüncesine katılmadığını belirten Günaydın, “Tiyatroya sanılanın aksine hatri sayilir büyüklükte alaka var. bütün salonların hepsi dolu, 3-4 aylık biletler satılıyor. Bilet ücretleri hususi tiyatrolarda pahalı ama tiyatro da canlı Zati pahalı tek şey. Oyuncular asgari kazanç alan kısımda kalıyor. 200, 300 liraya çalışan çocuklar da var. Meslekte deney edinmek amaciyla tiyatro yapanlarda var bunu aşkla yapanlar da var. Tiyatro pahalı olmak zorunda çünkü çok maliyetli” dedi.

Şu anda tiyatro biletlerinin çok pahali olmayan olduğunu söyleyen Günaydın, “Şehir tiyatrolarıyla Zati rekabet etmek mümkün değil. Özel tiyatrolar pahalı olmak zorunda ama tekrar de oyuncular, set arkası çalışanları istenilen seviyede ücret almıyorlar” ifadelerini kullandı.

“TİYATRO SEYİRCİSİ GÜVENİLİR SEYİRCİDİR”

Tiyatro seyircilerinin programlı ve ne istediğini iyi bilen olduklarına vurgu yapan Günaydın, “Tiyatro seyircisi neyi izleyeceğini iyi iyi bilen tek seyirci ondan dolayı dahada emin tek seyirci diyebiliriz. program yapıp bilet alabilen tek seyirci mühim tek konu. Bu da gittikçe büyüyor ve genişliyor ve bu durum bizim amaciyla çok sevindirici” diye konuştu.

Tiyatronun ara ara tokat yediğini ama kazananın da hep tiyatro olduğunu belirten Günaydın, sözlerine şöyle ayni ritimde devam etti:

“Diziler Türk toplumu amaciyla belli tek süre dahada tertemiz olduğundan yurttaslar onu enteresan buluyorlar. Hikayeler mananında da belli tek süre dahada güncel ve basit tek dili var. bu sebeple dizilere rağbet belli tek süre dahada fazla. Teknolojiyi kullanıyorlar. Tiyatro her vakit tokatlar yer ama nihayetinde galip gelen tiyatro olur. tek yerden ardindan artık normale dönecek, diye bekliyoruz. Tiyatro da özüne art dönecek çünkü ışık, ses, ayni vakitte da fon olarak kendini güncelliyor ve seyircisiyle tekrar buluşmaya başladı.”

“GELECEĞE DÖNÜK İŞLERİN PEŞİNE DÜŞSÜNLER”

Gençlerle buluşmaktan da hatri sayilir büyüklükte huzur duyduğunu belirten Günaydın, şu tavsiyelerde bulundu:

“Gençler amaciyla hayat dahada tertemiz başlıyor. Heyecanları çok güzel, birileri dahada sade şeylerden bahsediyorsa gençler onlardan ırak dursun. İyi, kaliteli ve geleceğe dönük işlerin peşlerine düşsün. İlk etapta kazanamayabilirler ama gelecekte onların kazanacağını düşünüyorum.”

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir