Tutkunları İçin Kore Dizi Tavsiyeleri

Advertorial

Dünya üstünde ve Türkiye’de büyük bir hayran kitlesi bulunan Güney Kore dizileri kendilerine özgü olan konuları ve işlenişi ile dizi severleri etkilemeye devam ediyor. Özellikle bu diziler, kore filmlerine göre daha çok tercih ediliyor. Her türden duyguyu sizlere tattırabilecek olan ve izlediğinize asla pişman olmayacağınız kore dizilerinden birkaçı ile sizleri başbaşa bırakıyoruz.

My Girlfirend Is A Gumiho

500 senedir bir tapınakta hapis kalmış olan tilkiyi serbest kılan Dae Woong, başına gelecek olaylardan habersizdir. Woong, tilkiyi güzel bir kadına dönüşür ve gören herkes bu kadını genç adamın sevgilisi zanneder. Tilkiden kadına dönüşen bu varlık bir gumihodur ve var olan efsaneye göre de gumiholar insan karaciğeri yiyerek beslenen varlıklardır. Dae Woong, bu varlıktan karaciğerini korumak için yaptığı çılgınca şeyler yüzünden diziyi izlerken çok eğleneceksiniz.

Gu Family Book

Ji Ri dağlarının koruyucu tanrısı Gu Wal Ryung’un Yoon Sea adında bir kadına âşık olması ile başlayan hikâye kahramanın anne ve babasının düşman tuzağına düşmesiyle macera kaçınılmaz olur. Bunun ardında çok kısa bir süre sonra Seo Hwa hamile olduğunu öğrenir ve bir kaçış içerisinde olduğundan çocuğunu tek büyütemeyeceğini fark ederek sepete koyar ve akarsuyun yanına bırakır.

You Came From Stars

400 yıl önce dünyaya iniş yapmış bir uzaylı mükemmel görünüme sahip olmasının yanında insanların doğaüstü olarak nitelendirebileceği bazı yeteneklere sahip. İnsanları tam anlamı ile küçümseyen ve ait olduğu yere dönmeyi arzulayan bu yakışıklı uzaylı, aklını başından alan biri ile karşılaşır. Elbette bu kişi modern zamanın en büyük aktristi olan Cheon Song Yi’den başkası değildir. Oldukça eğlenceli bir yapım olan bu diziyi izlerken çok güleceksiniz.

Oh My Ghost

Kendine pek güvenmeyen ve oldukça çekingen bir kişiliğe sahip olan kadın kahraman kendi karakterinin tam zıttı olan bir hayalete âşık olur. Gitgide renklenen hikâyede kadın kahramanımız giderek kendini değiştirecek ve keyifli olayların yaşanması gerçek olacaktır. Ürkek karakterlerin birbiri ile olan ilişkileri dizide izleyen herkese keyifli sahneler yaşatacak ve yeni bölüme geçmek için sabırsızlanacaksınız.

Bunlara benzer türkçe altyazılı kore filmleri ve dizlerini online izlemek veya bilgisayarınıza indirmek isterseniz https://www.koremekani.com sitesine ücretsiz üye olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.