Tunç Soyer: Hırsızlığımı bulamadılar diye babamla uğraşıyorlar

Güncel

CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye reis adayı Tunç Soyer, seçenek çalışmalarına hızlı başladı. İzmir’i de kaza ilçe gezip, vatandaşlarla tek araya toplanan Soyer, evvel günden bu yana 12 Eylül döneminin savcısı var olan babası Nurettin Soyer üzerinden eleştiriliyor. Soyer’e, bu eleştirileri, hedeflerini ve İzmir amaciyla projelerini sorduk.

‘YENİ BİR DÖNEM…’

– Seçmen, Tunç Soyer’e neden oy versin?

Ben, halka direk el veren projelerin peşindeyim. Yıllarca hep İzmir’in ön sıradakileri amaciyla proje üretildi. Şimdi önceliğimiz, art sıralar olacak. Az veyahut yoksun ulaştığımız milletçe kitlesi olacak. Parti ve insan ayrımı yapmadan çalışacağız. İnsanlar bana neden oy versin? Zira İzmir’de tertemiz tek ufuk, tertemiz tek tur başlatacağız İzmir’de. Bu anlayışla insanlara ulaşacağız. İnsanların bunun için ihtiyacı olduğunu görüyoruz.

HAVA HATTI GELİYOR

– İzmir’in öncelikli problemleri olarak neleri görüyorsunuz?

Katı atık bertaraf meselesi var, altyapı ile alakalı ağırbaşlı meseleler var. Hâlâ kanalizasyonu olmayan ilçeler bulunuyor. Ulaşım da hatri sayilir büyüklükte tek sorun. Benim ulaşımda en önemsediğim projelerimden biri, sema hatlarıyla yolcu taşımacılığı yapmak. hayat şehiri İzmir’i tekrar hayat ile buluşturmak istiyorum. yüzlerce proje var. Turizm, tarım, ticaret benzeri konularda da tertemiz şeyler alana koyacağız.

‘ÇİRKİN POLİTİKA’

– Sizi, merhum babanızı üzerinden eleştiriyorlar. Ne diyeceksiniz?

Siyasi kutuplaşmadan destek umuyorlar. Bunu da kutuplaşmanın tek aracı olarak kullanmak istiyorlar. Türkiye’nin en karanlık dönemine ait, 40 sene evvelki kavgaları, acıları politika malzemesi yapmaya utanmıyorlar. Çok çirkin tek politika izliyorlar. Bu çirkin politika 31 Mart’taki mahalli seçimin konusu değil. Asıl konuşmaları gereken, adayların vizyonlarıdır, projeleridir, performanslarıdır. Hırsızlığımı, yolsuzluğumu, usulsüzlüğümü malzeme yapamıyorlar. Zira yok… Bula bula rahmetli babamın üzerinden çirkin propaganda yapmaya çalışıyorlar. doğal annem de bu vaziyete çok üzülüyor.

CHP’nin İzmir adayı Tunç Soyer, Ali Ekber Ertürk’ün suallerini yanıtladı.

‘TÜRKİYE DEĞİŞECEK’

– Ne civarindan oy alacaksınız, beklentiniz?

Yüzde 60’ı zorlayacağımı düşünüyorum. Üzerine de çıkabiliriz. Çok hatri sayilir büyüklükte tek heyecanla, aşkla çalışıyorum. İzmir’de yürüttüğümüz bu çalışmaların, nihayetinde Türkiye’yi değiştireceğine de inanıyorum. İzmir tek lokomotif olacak ve sırtına Türkiye’yi takacak, ülkemizi bambaşka tek geleceği taşıyacaktır. Bunun amaciyla yola çıktım.

Zeybekci’yi yemeğe çağrı ettim, reddetti

– AKP’nin İzmir adayı Nihat Zeybekci amaciyla ne söyleyeceksiniz?

Zeybekci çok kiracı benzeri duruyor. İzmir’le alakası yok benzeri duruyor. Başta mülayimken, şimdi o da başladı kara propagandaya. bendeniz yemeğe çağrı ettim kendisini, “Geçmişini temizlesin de gelsin” benzeri tek cümle ile karşılık verdi. kara propagandaya başladı. İzmir’in geleceğini aydınlatacak çok tek şey göremedim onun projelerinde.

– tek kutuplaşma laf konusu. bu konuyla alakali kaygılı misiniz?

Buna teslim olmayacağız. O nedenle herkesin başkanı olmayı muvaffak olmak zorundayız. bendeniz bu manada kendimde bu inancı, güveni ve azmi görüyorum. Türkiye’de hakim var olan paçadan çekiştirmeci, tepeden bakan, kendisinden olmayanı yok sayan politika dilini yok etmeye tek katkı verebilirsem ne mutluluk dolu bana…

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir