Muharrem İnce’den CHP Yönetimine Tepki: Genel Merkezi’in Yaptığı Yanlışlar Ağrı Dağı’nı Aştı

Güncel

Yalova’da partisinin partisinin seçenek çalışmalarına katılan Muharrem İnce, “CHP genel Merkezi’nin yaptığı yanlışlıklar Ağrı Dağı’nı aştı. bendeniz bunları biliyorum, hiç konuşmuyorum. bendeniz tek oy çok almaya çalışıyorum.” dedi.

Muharrem İnce

GENEL MERKEZİ kati SÖZLERLE ELEŞTİRDİ

cumhuriyet milletçe partisi Çiftlikköy İlçe Belediye reis Adayı Nedim Güler’in seçenek bağlantı bürosunun açılışına katılan Muharrem İnce, burada konuşma yaptı. İnce, partililerin CHP’ye küsmemesi gerektiğini söyledi. cumhuriyet milletçe partisi genel Merkezi’nin Bir hayli yanlış yaptığını söyleyen İnce, “Bakın evvel şuradan başlayalım; beni aday yapmadılar başka partiye giderim, yok öyle tek şey. bendeniz hiçbir yere gitmem, siz de gitmeyeceksiniz, küsmeyeceksiniz, yüksünmeyeceksiniz, ayni ritimde devam edeceksiniz. Küsersen Cumhuriyet kaybeder. Öbür türlüsü de en çok sen kaybedersin. cumhuriyet milletçe partisi genel Merkezi’nin yaptığı yanlışlıklar Ağrı Dağı’nı aştı. bendeniz bunları biliyorum, hiç konuşmuyorum. bendeniz tek oy çok almaya çalışıyorum.” diye konuştu.

‘BU SEÇİM, SAKLI SEÇİM’

İnce, 31 Mart seçimlerinin başka seçimlerden farkı olduğunu söyleyen İnce, “Bu seçimin başka seçimlerden farkı var. Bu seçenek saklı seçim. Müzik, afiş, bayrak yok. Neymiş, ne diyor Erdoğan? Çevre diyor, çevreci tek kampanya. oysa alakası yok. Derdi şu; Müzik, afiş, bayrak olursa yer gök donatılırsa ‘a secim ortamı var’ diyecek insanlar. seçenek ortamında ne konuşulur? Geçim konuşulur, geçim. Tenceredeki et konuşulur. Evin içindeki dert konuşulur. Bunun konuşulmasını istemiyor. Aman seçenek atmosferine Türkiye’yi sokmayalım ki, seçenek konuşulmasın, geçim konuşulmasın, soğan, sivribiber konuşulmasın istiyor. Bu seçimin sloganı olsaydı hep söylüyorum; ‘Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana, nasıl oy vereceksin seni soyana’ derdim. Herhalde bu olurdu” dedi.

KİŞİ BAŞI MİLLİ GELİR ELEŞTİRİSİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı da tenkit eden Muharrem İnce, “Maliye Bakanı çıkıyor, ’11 bin dolar’ diyor ‘kişi başına gelirimiz.’ dört kişilik tek aile yapar 44 bin dolar. 44 bin doları 5,5’la çarp; 240 bin lira. 12 aya böl; ayda 20 bin lira. Demek ki dört kişilik tek ailenin aylık 20 bin Lira geliri varmış, hepimizin. İçinizde var mı bunun benzeri birisi? tek adet mebus var burada. tek bir o. Başka yok” diye konuştu.

Konuşmaların derhal peşinden Muharrem İnce, cumhuriyet milletçe partisi Çiftlikköy İlçe Belediye reis Adayı Nedim Güler’e başarılar diledi. İnce, Güler ile birlikte seçenek bağlantı ofisinin açılış kurdelesini kesti. – Yalova

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir