Selçuk Bayraktar’dan İHA’nın Yapımında Yaşadıkları ile İlgili Gündem Oluşturacak Açıklamalar

Güncel

Cumhurbaşkan Erdoğan’ın güveyi ve Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, İHA’ların yapım aşamasında yaşadıkları sıkıntıları yasamsal medya hesabından anlattı. Bayraktar Paylaşımında, “Maalesef birileri gaflet, dalalet ve Hem de hıyanet içinde ulusal teknolojinin Mehmetçiğimize destek olmasını engelleme çabası içindedir. Haluk Bayraktar’ı gözaltına alınmaya çalışırlar.” dedi.

BAYRAKTAR İHA PROJESİNDE YAŞADIĞI sorunlari AKTARDI

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, İHA’ların yapılış aşamasında yaşananların ve kendilerine çıkarılan zorlukların perde arkasını anlattı.

Bayraktar, yasamsal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “2009 Strateji İHA prototipinin evvel uçuşu. O vakit tümüyle ulusal yazılım ve tasarımla havacılık tarihimizin ilkleri yapılır. Uçuşun bütün aşamaları (taksi, kalkış, seyretme ve iniş) otomatik tek şekilde başarıyla icra edilir. Bu kabiliyet o dönemde yeryüzünde hiçbir İHA’da yoktur. O dönemde ülkemizde İsrail’den kiralanan İHA’lar kullanılmaktadır. Denemeler amaciyla aylarca pist bulunamamıştır. Kısa süre ardindan Bir takım askeri yetkilileri (muhtemelen birilerinin maşasını) bu gelişme rahatsız eder ve evvel işi pistteki pürüzleri yalan neden ederek uçuşları yasaklamak olur” ifadelerini kullandı.

“BÜTÜN BU BU ENTRİKALAR BAYRAKTAR TB2’NİN ENVANTERE GİRMESİNİ dört sene GECİKTİRİR”

Bayraktar, “Aylar ardindan tekrar pist bulunur ve uçuş izinleri çıkar. Sonraki denemelerde havacılık tarihimizin ulusal tek sema aracıyla yapılan rekorları dahi kırılır (irtifa, havada kalış). 8 saatlik uçuş nihayetinde gece şartlarında başarıyla yapılan otomatik iniş birilerini iyice rahatsız eder. Denemeleri belgelemek amaciyla gönderilen askeri heyetten birileri gecenin karanlığında hatri sayilir büyüklükte tek ulusal başarıyı ve ilki görmezden gelmeye çalışır, tartışmalar çıkarır ve genel Müdürümüz Haluk Bayraktar’ı tutuklatmaya dahi kalkarlar. bütün bu entrikalar Bayraktar TB2’nin envantere girmesini dört sene geciktirir. Mehmetçik tek istikametten canı pahasına terörle ugras ederken, Ne yazık ki birileri de gaflet, dalalet ve Hem de hıyanet içinde ulusal teknolojinin Mehmetçiğimize destek olmasını engelleme çabası içindedir.” dedi.

İşte Bayraktar’ın açıklamaları:

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir