Sosyal ağ Instagram’da akış dikeyden yataya döndü!

Teknoloji

Sosyal ağ Instagram’a gelen tek güncelleme, kullanıcıları isyan ettirdi. Akışı dikey kaydırma adina yatay kaydırmaya çeviren ve kullanıcıları oldukça şaşırtan bu tertemiz güncelleme, gelen tepkiler üstüne Instagram tarafından art alındı.

Güncellemeyi alan kullanıcılar, tertemiz Instagram’daki paylaşımları görmek amaciyla dikey (yukarıdan aşağıya) kaydırma adina yatay (soldan sağa) kaydırma tasarımı ile karşı karşıya kaldı. Dikey tasarıma alışık var olan kullanıcıların, bu tertemiz tasarım karşısında, tabir yerindeyse eli kolu bağlandı.

Instagram ise yapılan değişikliğin minik tek test olarak tasarlandığı, mevzubahis bu güncellemeyi bütün kullanıcılara baz alinarak olmadığını duyurdu. ama kullanıcıların yasamsal medyaya da yansıyan düş kırıklıkları ile birlikte reaksiyonları de birleşince yasamsal ağ, bu nihayet güncellemeyi art çekti.

Yaşanan bu vaziyetle alakalı olarak Instagram CEO’su erkek Mosseri de Twitter hesabı üzerinden İzah yaparak, yatay akış testinin öngördüklerinden dahada geniş tek kitleyi kapsadığını itiraf ederek, kullanıcılardan özür diledi.

PAYLAŞIMLARI ÖNE ÇIKARIYOR AMA… 

Paylaşımları (ve dahada çok da Instagram’ın artırmayı planladığı reklamları” dahada çok öne çıkaran yatay akışın, uygulama içinde hızlı tek şekilde gezinmeyi zorlaştırdığı gözlendi.

Aslında Instagram geçen ekim ayında “Keşfet” sekmesinde yatay akış testlerine başlamıştı. yasamsal ağ kısa tek müddetliğine çok sayıda kullanıcının anne sayfasında bu yatay akış tasarımını test etmişti.