Çatıdaki 1994 Model Minibüsü Görenler, Şaşkınlığını Gizleyemiyor

Güncel

Amasya’nın Suluova kazasinda yollar kenarındaki tek katlı binanın çatısında bulunan minibüs görenleri şaşırtıyor. Bir takım vatandaşlar minibüsün talihsiz kaza neticesi çatıya uçtuğunu düşünüyor.

“HURDAYA VERMEYE KIYAMADIM”

Amasya’da tasit kurtarıcı işi yapan Ümüt Kaya, uzunca müddettir kullandığı 1994 model minibüsünü eskimesine karşın satmayıp tek sene evvel vinç yardımıyla tek katlı betonarme ofisinin üstüne konuşlandırdı. Evli ve dört bebek babası Kaya, “Hurdaya vermeye kıyamadım. Sağa, sola koyduk. En nihayet karar alıp çatıya koyduk. ‘minibüs kondu’ oldu” dedi.

“YOLDAN GEÇENLER ŞAŞIRIYOR”

Yapının betonarme olduğu amaciyla takriben 1,5 ton ağırlığındaki minibüsü taşıyabileceğini düşündüğünü, Ayrı olarak motor bölümünü söktüğünü laf eden 38 yaşında olan Kaya, “Çok resmini çeken var. Yoldan geçenler şaşırıyor. ‘Arabayı nereye koymuşlar’ diye dönüp bakıyorlar. ‘Kaza yapmış araç buraya uçmuş’ diye paylaşım yapanlar da var” şeklinde konuştu.

Kaya’nın komşusu Erdal Demir de çatıdaki minibüsü evvel gördüğünde tek vakit şaşırdığını ama sonradan alıştığını söyledi.

İşte görenleri şaşırtan o manzara;

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir