Bolu’da 2 hektarlık orman arazisi yangında zarar gördü

Güncel

Edinilen bilgiye göre, Bolu’nun Göynük ilesi Çamlıca Köyü’nde tarım arazisinde Daha belirlenemeyen tek nedenle yangın çıktı. Rüzgarın tesiriyle alevler tarım arazisinin yakınında bulunan ormanlık alana sıçradı. Ormandan dumanların yükseldiğini gören vatandaşlar vaziyeti derhal orman ekiplerine bildirdi. İhbar üstüne olay yerine, Göynük, Mudurnu, Kıbrıscık, Nallıhan ve Geyve Orman İşletmelerine bağlı çok sayıda arazöz derhal sevk edildi. Yangına, İstanbul’dan gelen yangın söndürme helikopteri de müdahale etti.

Yaklaşık tek saatlik çalışma neticeninde yangın denetim altına alındı. Yapılan tespit çalışmasına göre iki hektarlık alan zarar görürken, soğutma çalışmalarının gece süresince ayni ritimde devam edeceği öğrenildi.

Olayla alakalı İzah yapan Bolu Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, “Yangın ikindi saatlerinde Çamlıca köyünün üst mevkisinde tarım arazisnde çıktığından şüpheleniyoruz. ama failini Daha tespit edemedik. Tangın rüzgarın da etkisyle Ormana doğru dağılmış dahada ardindan ekiplerimiz yangına müdahale etti. Yangın kısa müddette denetim altına alınarak İstanbul’dan gelen helikopterin de desteği ile kısa müddette söndüürldü. Şu vakit soğutma çalışmaları ayni ritimde devam ediyor. Yangın iki hektarlık tek alanda örtü ve tepe yangını şeklinde tesirli oldu. Ekiplerimiz gece süresince alanda soğutma ve denetim çalışmalarına ayni ritimde devam edecek” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir